Stanowisko:  Network Specialist EMEA (hybrid schedule)

Identyfikator zapotrzebowania:  9793
Lokalizacja:

Bielsko-Biała, PL, 43-300

Pozycja domowa:  Tak
Regularne / tymczasowe:  Regular
Rodzaj pracy:  Pełnoetatowy
Opis pracy:

EnerSys to globalny lider oferujący rozwiązania do przechowywania energii do zastosowań przemysłowych. Dysponujemy ponad trzydziestoma zakładami produkcyjnymi i montażowymi na całym świecie. Obsługują one powyżej 10 tys. klientów w przeszło 100 krajach. Nasza siedziba główna mieście się w Reading, w stanie Pensylwania (USA). Siedziby regionalne znajdują się w Europie i Azji. Naszą obszerną linię systemów zapewniających energię i moc napędową uzupełnia pełna oferta zintegrowanych usług i układów. Dysponujemy punktami sprzedaży i obsługi na całym świecie i mamy ponad 100 lat doświadczenia w tworzeniu akumulatorów. Dzięki temu EnerSys dostarcza kompletne urządzenia zasilające prądem stałym. Dbamy o stały rozwój przez zapewnianie wszystkim pracownikom następujących podstawowych kompetencji: przywiązanie do klientów, praca zespołowa, zaangażowanie, etyczne postępowanie, solidne umiejętności komunikacji i bezpieczna praca.

Stanowisko związane będzie z zastosowaniami systemów energii. Obejmuje to telekomunikację, IT, zasilanie bezprzerwowe (UPS), media i aparaturę rozdzielczą, bezpieczeństwo, instalacje oświetlenia awaryjnego i ogólną elektronikę. Niektóre z naszych marek działające w tym obszarze to PowerSafe, DataSafe oraz Genesis. Nasza bogata gama produktów służy do obsługi rozmaitych systemów energii. Nieprzerwanie dostarczamy najefektywniejsze, najwydajniejsze i najbardziej niezawodne akumulatory.

Poznaj nasze podstawowe wartości

Network Specialist EMEA jest odpowiedzialny za projektowanie, wdrażanie i utrzymanie infrastruktury sieciowej organizacji, aby zapewnić wysoką dostępność i optymalną wydajność usług informatycznych na terenie EMEA. Rola ta wiąże się z intensywną pracą z technologiami sieciowymi, rozwiązaniami chmurowymi i protokołami bezpieczeństwa.

Twój zakres zadań

  • Zarządzanie infrastrukturą w chmurze za pomocą AWS, w tym EC2, S3 i VPC.
  • Konfigurowanie i utrzymanie rozwiązań PAM (Zarządzanie Uprzywilejowanym Dostępem) oraz systemów SSO (Pojedyncze Logowanie).
  • Projektowanie i wdrażanie funkcjonalnej infrastruktury sieciowej (LAN, WAN, WLAN).
  • Dokumentowanie konfiguracji sieci i procedur operacyjnych.
  • Regularne testowanie i ocenianie nowych technologii dla poprawy i skalowania infrastruktury sieciowej.
  • Rozwiązywanie problemów, które są eskalowane przez zespoły wsparcia technicznego.
  • Planowanie i prowadzenie instalacji systemów sieciowych, w tym sprzętu i oprogramowania.
  • Administrowanie serwerami oraz konfiguracja sprzętu, urządzeń peryferyjnych, usług, ustawień, katalogów, przechowywania itd.
  • Wdrażanie środków bezpieczeństwa sieci, w tym konfiguracje firewalli, VPN i systemy wykrywania intruzów
  • Gotowość do podróży służbowych na poziomie 10-15%.

Poszukiwane przez nas kompetencje

  • Zdolności techniczne
  • Rozwiązywanie problemów/Analiza
  • Umiejętności komunikacyjne
  • Orientacja zespołowa
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Wykształcenie oraz doświadczenie

  • Tytuł licencjacki z informatyki, technologii informacyjnych lub pokrewnej dziedziny.
  • Co najmniej3 lata udowodnionego doświadczenia w administracji sieci i rozwiązywaniu problemów lub doświadczenie w AWS.

Pozostałe wymagania

  • Doskonałe umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej w języku angielskim.
  • Umiejętność stosowania podstawowych pojęć matematycznych, takich jak ułamki, procenty, stosunki i proporcje w praktycznych sytuacjach.
  • Silne zdolności analityczne i umiejętności rozwiązywania problemów z zdolnością oceny złożonych systemów informacyjnych.
  • Biegłość w sprzęcie sieciowym, protokołach i mediach.
  • Znajomość usług AWS.
  • Doświadczenie w rozwiązaniach PAM i technologiach SSO.
  • Znajomość protokołów i narzędzi routingu.
  • Preferowane certyfikat Cisco Certified Network Associate (CCNA) lub równoważny.
  • Certyfikaty AWS Certified Solutions Architect lub SysOps Administrator mile widziane.
  • Umiejętność zarządzania wieloma projektami jednocześnie i w napiętych terminach.
  • Umiejętności organizacyjne i priorytetowe.
  • Gotowość do podróży służbowych 10-15%.

Oferujemy doskonały pakiet świadczeń i wynagrodzenie współmierne do doświadczenia i/lub wykształcenia.